«Невицький замок – історія забутих предків»

Новини

16 липня 2020 року о 15:00 в приміщенні Ужгородської районної ради відбулася презентація проєкту та однойменної квестової програми «Невицький замок – історія забутих предків». Проєкт реалізується КП «Ужгородське районне агентство розвитку», в рамках програми «Культура. Туризм. Регіони.» Українськогоко культурного фонду (далі – УКФ). Програма розроблена для спільного пілотного проекту УКФ, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), SME.DO (офіс розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства). Програма покликана посилити туристичну привабливість регіонів, шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів.

Основною метою проекту є покращення соціально-економічного добробуту населення села Кам’яниця, шляхом ефективного використання історії та культури пам’ятки архітектури національного значення «Невицький замок». Серед низки проектних заходів також планується часткове відновлення літнього амфітеатру біля Невицького замку з облаштуванням «воріт-вівтаря».

У презентації прийняли участь актив громади села Кам’яниця, експерти з питань культури, туризму, медіа та сталого розвитку, представники Закрпатської туристичної організації «Президент», Приватня конюшня «Юнікорн»,  а також команда КП «УРАР». Під час обговорення презентації було висвітлено інформацію про проєкт та етапи його реалізації. В рамках проєкту передбачено розробку квестової програми з використанням культури та історії пам’ятки архітектурної спадщини Невицький замок, а також зйомка онлайн майстер-класів із традиційних середньовічних промислів та ремесел за участю місцевих майстрів (ковальство, гончарство, різьбярство, вишивка, верхова їзда та інші).

Учасниками зустрічі були надані додаткові побажання та зауваження щодо вдосконалення квестової програми. Подібна зацікавленість та ініціативність збоку місцевої громади дозволять доповнити професійність презентації та атмосферу нового туристичного продукту.   

#запідтримкиУКФ