КМК “Вілет”

У 1960 році Кам'яницький щебеневий завод побудував для працівників і жителів села Будинок культури, де протягом десятків років цікаво і змістовно проводили своє дозвілля жителі села. У 2002 році приміщення згаданого закладу передали в оренду приватному підприємству «Марієль». Завдячуючи активу села, депутатам та членам виконкому, яких почала турбувати проблема культурного і духовного виховання молоді, будинок культури було передано у комунальну власність територіальної громади. 23 грудня 2007 року відбувся перший святковий концерт з нагоди відкриття закладу.

У 2015 році рішенням 1 сесії (5 пленарного засідання) 7 скликання Будинок культури було перейменовано в креативно-мистецький комплекс “Вілет”. Зі зміною назви планується і зміна роботи закладу. Основною ідеєю є  доступність закладу для всіх верств населення, щоб кожен знайшов собі заняття для душі, починаючи від маленьких діток і закінчуючи людьми літнього віку.

На даний період часу при креативно-мистецькому комплексі «Вілет» діють такі колективи:

Народний вокальний ансамбль «Материнка»

 

Вокальний ансамбль «Фанати Материнки»

Вокальний ансамбль «Кам’яничанка»

Вокальний ансамбль «Калинонька»

Ансамбль танцю  «Вишиванка»

Народний вокальний ансамбль «Материнка» займається народною творчістю більше восьми років. Чоловічий вокальний ансамбль «Фанати Материнки» спочатку були активними вболівальниками ансамблю «Материнка»  згодом їх любов і повага до своїх дружин, до української пісні, до закарпатського танцю створила вокальний ансамбль «Фанати Материнки».

 Прививаючи любов своїм дітям до пісні, танцю, відродження культурної спадщини, збереження традицій свого краю, у 2013 році створився новий танцювальний ансамбль при Будинку культури с. Кам’яниця «Вишиванка», так ми стали одна велика творча родина. Репертуар у колективів різноманітний та різножанровий.

Та родзинкою репертуару колективів  є  вокально-хореографічна композиція «Гуцульська рапсодія», закарпатський народний танець « Раківчанка», вокально - хореографічна композиція «Україна», вокально-хореографічна картинка «Перелаз». У кожного ансамблю мають свої пісні і танці велику популярність.Знають колективи не тільки в селі,районі і області, але за межами України.

 У червні 2011 року народний вокальний ансамбль гостював з концертною програмою   на ювілеї  благодійного товариства «Допомога народу України»  в м. Мюлінген (Німеччина).У травні 2012 року  народний вокальний ансамбль «Материнка» та чоловічий вокальний ансамбль «Фанати Материнки»  побували з концертною програмою в Словенії м. Любляни , де показали  закарпатські народні  традиції . У липні цього року ансамбль побував у гостях в Словаччині с. Пихня де брали  участь в фестивалі русинської пісні та з нагоди 700-річчя с.Пихня. У 2013 році всі три колективи брали участь у міжнародному фестивалі народної творчості «Вінок дружби» який проходив в Білорусії м. Бобруйськ, а також  були учасниками свята обжинків с.Обша (Польща). У грудні місяці стали учасниками  відбіркового туру у Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. П.Вірського.

    У 2014 році ансамбль «Вишиванка» з творчою поїздкою разом з народним вокальним ансамблем «Материнка», та чоловічим  вокальним ансамблем «Фанати Материнки» відвідали Німеччину м. М’юлінген. Завдання роботи Будинку культури с.Кам’яниця  поставлено на високому рівні. Будинок культури діє шість років. За цей проміжок часу заклад брав активну участь в районних, обласних та міжрегіональних конкурсах. У 2009 році наш заклад посів перші місця в районному та обласному конкурсах "Кращий заклад культури в сільській місцевості".

   У 2011році вдруге проводились такі ж самі конкурси  ми не поступились нікому, знову посіли перші місця, де  членами журі було визначено брати участь в конкурсі «Кращий сільський заклад України» який проводився цього ж року, де ми вибороли друге почесне місце.

Закладу нагороджено багато грамот, дипломів, подяка та найвища подяка Прем’єра міністра України 2011року. При Будинку культури c.Кам’яниця діють не тільки вище названі колективи ,але є ще багато різновікових колективів та за різними видами діяльності. Завдання працівників закладу працювати плідно, збагачувати культурні надбання, виховувати любов до рідного краю, та неньки України.

Про творчість колективів знають не тільки в рідному селі та регіоні, а також за межами України. Колективи брали участь у багатьох міжнародних фестивалях та заходах, в  таких країнами як Польща, Словаччина, Словенія,  Білорусь.  Представників двох з них ми маємо честь вітати сьогодні у нас в гостях, і в майбутньому ми сподіваємося тільки на зміцнення дружніх відносин.