Дошкільний навчальний заклад “Капітошка”

Діти — це наші мрії, наша надія. А кожна дитина — особливий світ, і пізнати його може лише той, хто разом із малюком долучатиметься до його радощів, успіхів, тривог, хто розумітиме його самого. За те, якими виростуть діти, відповідальні ми з Вами — педагоги і батьки. І дуже важливо, де і в яких умовах виховується дитина.

В Кам’яницькому дошкільному навчальному закладі максимально забезпечується системний підхід до реалізації завдань дошкільної освіти, здійснюється планомірна, нефорсована підготовка дітей до школи. Дитячий садок в селі Кам’яниця почав функціонувати у 1950 році і розміщувався у старій пристосованій будівлі. У грудні 1988 року було здано в експлуатацію нову двоповерхову будівлю дошкільного закладу, розраховану на 150 дитячих місць.на сьогодні в нашому ДНЗ функціонує 4 групи для дітей віком від 2 до 6 років, всього 90 дітей.

Працівників у садочку – 26, з них 10 педагогів, 1 медсестра, 2 кухарі, 4 помічники вихователя, 1 прачка та інший обслуговуючий персонал. В дошкільному закладі створено всі умови для повноцінного виховання і навчання дітей дошкільного віку. До послуг дошкільнят просторі групові кімнати, затишні спальні, великий музично-спортивний зал, ігрові майданчики та споруди. А цей затишок і комфорт створюється щодня людьми, які працюють тут. І не має значення, хто це — вихователь чи няня, кухар чи завгосп, сторож чи двірник. Кожен з цих людей старається щодня вкласти часточку свого серця у ту роботу, яку він виконує. Вихователі Калинич Валентина Михайлівна, Коба Галина Михайлівна, Кузьма Оксана Мирославівна, Симочко Іванна Миколаївна, Луканюк Галина Василівна, Оленищак Олеся Іванівна, психолог Мастяк Іванна Іванівна, музкерівник Бегені Оксана Адальбертівна — творчі, закохані у свою професію люди, які розвивають здібності, талант кожного вихованця.

Під час занять діти разом із своїми вихователями подорожують у Країну казок, вчаться спочатку говорити, а потім уже самостійно розповідати казки, оповідання, рахувати, малювати, співати, танцювати, любити своє рідне село, свій рідний край, свою Батьківщину. Помічники вихователя Галайда Магдалина Михайлівна, Пильник Ольга Йосипівна, Чмерека Руслана Іванівна, Збронська Мар’яна Михайлівна прививають вихованцям навички самообслуговування, вчать правильно сервірувати столи для обіду, застеляти ліжка, сворюють комфорт і затишок у групових кімнатах. Завдяки старанням медсестри Поляк Мар’яни Юріївни, завідувача господарства Опаленик Наталії Юріївни, кухарів Вогарь Ірини Михайлівни, Лазор Мар`яна Іванівна, вихованці нашого дитсадка щодня отримують різноманітне трьохразове харчування. З 2015 року вартість за харчування однієї дитини складала  15 грн. на день (з розрахунку 50% – бюджетні кошти, 50% – батьківська плата). Для дітей з багатодітних сімей знижена вартість харчування на 50%. Усі продукти харчування, що надходять до ДНЗ, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.

 Завдяки невичерпному ентузіазму та старанням сільського голови Коваль-Мазюта М. Ю. в дошкільному закладі зроблено дуже багато добрих справ. Так у 2006 році для забезпечення дошкільного закладу якісною питною водою було облаштовано свердловину, у 2008 році – зроблено капітальний ремонт водоканалізаційної системи, збудовано нові очисні споруди, проведена реконструкція електроосвітлення, замінено вікна, двері у трьох групах, актовому залі, коридорі. У 2010 році дошкільний заклад було газифіковано.    На  допомогу  вихователям  у  методичній  роботі  оформлена  підписка  на  фахові  журнали  та  газети.   

Наш  дошкільний  заклад  забезпечений  інвентарем (посуд,  постільна  білизна, рушники тощо),    обладнанням,   миючими   та  дезинфікуючими  засобами.    Харчоблок  повністю  забезпечений  холодильниками.  Є холодильник  на кухні.  В  коморі  в  наявності  морозильна  камера  для зберігання  м’яса,   2 холодильники  з  морозильними  камерами   для  зберігання  риби  та  молочних  продуктів.  Харчоблок  та  групові  кімнати  забезпечені  холодою  та  гарячою  проточною  водою. Забезпечення   гарячою  водою  йде  від  електробойлерів,  які  установлені  в  кожній  гупі  та  на  харчоблоку.   Відповідно  до  санітарних  вимог  харчоблок  укомплектований  спеціальними  виробничими  столами. Для  обладнання  фізкультурного  залу  було  придбано 2 гімнастичні  стінки.У 2015 році були замінені вікна, двері в групових кімнатах та службових приміщеннях. Почато будівництво модульної котельні з вердопаливними котлами.

Офіційний сайт ДНЗ “Капітошка