ГО “Рокаш”

Громадська організація “Рокаш” була зареєстрована згідно свідоцтва № 1429618 від 17 лютого 2015 року.

Керівником організації є Гирич Тетяна Володимирівна.

Члени ГО «Рокаш» є учасниками  народних колективів художньої самодіяльності  КМК «Вілет» села Кам’яниця та беруть активну участь в усіх заходах на території сіл Кам’яниця та Гута.

Контакти: mega_rokash@ukr.net

Останні заходи ГО “Рокаш”

Заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» в Кам’яницькому ДНЗ “Капітошка”

02.03.2020

Сьогодні  2 березня в молодшій, середній та старші групах  Кам’яницького  ДНЗ  «Капітошка» (ясла-садок) було проведено заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»  присвячене  Всесвітньому  дню котів. 

Молодша група «Киця хоче їсти» – метою заняття продовжити навчати дітей правильній та безпечній поведінці з тваринами. Закріплювати знання про спосіб життя киці, її вподобання щодо їжі, виховувати дбайливе ставлення до тварин. 

Середня група «Мисочка для киці». Мета : закріплювати прийоми ліплення з глиною – розкачування, розтягування, защипування. Створення атмосфер доброти та піклування. Продовжувати вчити дітей та наголошувати на тому, що тварини – частина природи і люди повинні піклуватися про них. 

Старша група «У нас з’явилась киця». Мета заняття : продовжувати розвивати знання дітей про домашніх улюбленців – коті, вчити виготовляти та оздоблювати іграшки для киці з будь – якого підручного матеріалу, облаштовувати будиночок. Виховною метою є гуманне ставлення до тварин, турбота та відповідальність. Долучились до заняття ГО «Рокаш», яка приготували для дітей повчальну  виставу « Наші друзі».

Миколай, Миколай, ти до нас завітай

День святого Миколая – священне свято, день, коли варто забути про всі невдачі й неприємності та згадати про те, що дива трапляються всюди і постійно. Театралізовану виставу “Миколая викликаймо – добро в серце засіваймо” – це справжній різдвяний мюзикл, який для вихованців Кам’яницького ДНЗ “Капітошка” підготували педагогічний колектив дитячого садка за підтримки ГО «Рокаш».  Ніхто не залишився  осторонь! Ця чудова історія про перемогу добра над злом навчить дітей співчутливості та доброзичливості.    Казкові герої настільки гарно загримувалися, що дітям було важко впізнати в них своїх вихователів. Луканюк Галина, Бубнович Марія, Кузьма Кароліна грали свої ролі так, що діти не хотіли їх відпускати. Олівія та  Аліна – справжні ангели….. Та справжні актори Гарі та Герміона – Сергій та Олександра, хто зна….. Можливо, вони наступні хто зіграє роль в продовжені видатного фільму про Гарі Поттера…. МОЛОДЦІ…… Велика та щира подяка всьому колективу та батькам, які долучилися до свята та придбали гарні костюми для героїв. Також Велике спасибі батькам ясельної групи Вакар Оксані, Щабельській Вірі та Кичак Світлані за долучення до прикрашання музичного залу.Будьте щасливі, зі святом!

Дитячій табір в с. Кам‘яниця

В с. Кам’яниця пройшов тижневий літній табір для дітей, організований ГО «Щасливі діти», за підтримки Кам’яницької сільської ради та ГО «Рокаш». Діти грали у різні ігри, танцювали, змагалися, спілкувалися англійською, варили ароматне мило, декорували екоторбинки, декупажили, робили слайм, розмальовували кераміку, влаштували справжню вечірку і самостійно приготували мохіто, чудово провели час катаючись на конику Елею. А ще – пройшли надзвичайний квест “Таємниці старовинного Ужгорода” та подивилися кіно «Таємниці домашніх тварин-2». Діти у захопленні і дуже задоволені!

Фестиваль Kam Tour 2019

ГО “Щасливі діти” та ГО «Рокаш» під час святкування Дня села влаштувала у Кам’яниці дитячу програму.  Було весело, творчо, позитивно, креативно, спортивно, кольорово, смачно, ароматно, пізнавально, драйвово….

Прибирання урочища «Підзамок»

Кам’яницька сільська рада докладає зусиль для того, щоб зробити рідне село затишним та чистим. На території урочища «Підзамок» проводиться покіс трави та борщівника, фарбуємо лавки та огорожу футбольного поля. За допомогою техніки розчищаються стічні канави.

 Запрошуємо всіх бажаючих та небайдужих долучитись до акції та зробити своє село приваблівишим.

Святкування Дня захисту дітей

Дитинство – найніжніший та найщасливіший час у житті кожної людини. Кожен день наповнений новими відкриттями та пригодами. А у пам`яті залишаються тільки найяскравіші спогади.

2 червня 2019 року, в КМК «Вілет» святкували  Міжнародний день захисту дітей. Ми також не залишилися осторонь. Для маленьких відвідувачів ми  приготували різні ігри, естафети, конкурс на найкращий малюнок та перегляд мультфільмів.  По завершенню свята були проведені частування за солодким столом.

Міжнародний день захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Dayfor Protection of Children» прекрасне свято радості та надії.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення  своїх  мрій і сподівань на краще. Дорослі  прагнуть, щоб  діти  зросли  здоровими та радісними, прославляли свої  родини і рідний край.

Проте сьогодні перед Україною постають  нові  виклики у сфері  захисту прав дітей у зв’язку з ескалацією насильства, бойових  дій на території областей нашої держави.
Кожна  дитина  має  повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого  майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами  своєїкраїни.

3 червня відбулося таке свято для діток з обмеженими можливостями, яке організував Алі Алієв   свято “Свято добра і посмішок”, за підтримки ГО «Рокаш» та учасників «Вільного простору». 

Ось і наші діти з «вільного простору» долучилися до акції, а саме :

Герич Анна, Чмерека Аліна, Іванова Вікторія, Сирохман Владислава, Совга Інна,  Піпта Роман.

   Хто  найбільш беззахисний та уразливий в будь-якому  суспільстві та в будь-які часи? Діти. І особливо – діти-сироти, діти-інваліди й хворі діти… Їм так потрібні: наш ЗАХИСТ, наше МИЛОСЕРДЯ, наша УВАГА, наша ДОБРОТА. Але більш за все цим  малюкам потрібна радість, якої вони позбавлені з самого дитинства.

Мета заходу  полягала в тому, щоб подарувати  справжнє веселе свято дітям, які так обмежені в спілкуванні з навколишнім  середовищем. Ми хотіли, щоб вони відчули себе частиною великого світу, де, безумовно, є місце для них!

Програма заходу булла дуже насиченою та цікавою. З привітальним словом виступив організатор та спонсор свята Алі Алієв.

 Для діток  виступав вокальний ансамбль «Калинонька» КМК «Вілет» Кам’яницької сільської ради.

Ну, яке ж це свято без “смачних” подарунків?  Протягом  заходу дітей пригостили смачним обідом. Але найголовніше: даний  захід викликав на обличчях дітей веселу посмішку!

  Дітки малювали торбинки та варили мило за допомогою волонтерів «еко-школи»  – Людмили Сюзевої, а також учасників «Вільного простору». Ми віримо, що цей день закладе  добрі  традиції  проведення  подібних  благодійних  заходів. Адже, що  дійсно  дарує нам радість в житті? Сонячна  усмішка, дружня  увага, живее  спілкування, щира турбота. Але справжнє свято починається там, де є ДОБРОТА, що  здатна творити чудеса. Милосердя  не буває надмірним!

Акція «Разом для замку» ВІДБУЛАСЯ!

25 травня 2019 року акція «Разом для замку» ВІДБУЛАСЯ!  

Саме для Невицького замку покошено та розчищено частину  території  від сміття, гілля, скошену траву, пофарбовано перила сходів. Прибирати допомагали і весняний настрій,і яскраве сонечко,  і гарні думки про майбутнє історичної пам’ятки , які і зробили акцію справжнім святом . Звичайно , велика подяка всім учасникам трудової толоки . Спасибі!

33-я річниця Чорнобильської катастрофи

33 років пройшло з тих пір, 33 років смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси, 33 років цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади.

Кам’яницька сільська рада за підтримки ГО «Рокаш» та креативно-мистецького комплексу «Вілет» висловили щиру подяку ліквідаторам, найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію, сміливість та відвагу.

Великодня майстерня

ВЕЛИКДЕНЬ – одне з найвизначніших народних Свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України серед Календарних Свят наших предків одне з найпочесніших місць. Витоки цього Свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. І хоч походження Свята стерлося в людській пам’яті, його календарно-обрядові особливості дозволяють осягнути витоки виникнення та етапи розвитку в часі. Наша громада відзначила це свято урочистим славленням!

Прадавність виникнення, складність шляху становлення Свята засвідчують його різні назви – ВЕЛИКДЕНЬ, ВЕЛИКДЕНЬ СВІТЛА ДАЖБОЖОГО, ДАЖБОЖЕ СВЯТО, ЯРИЛИН ДЕНЬ, ВОСКРЕСІННЯ, СВЯТО ВЕСНИ тощо. Всі ці назви виокремлюють його надзвичайну Велич та Значимість.

І ось, в нашому селі йде підготовка до Великодня. 14 квітня в приміщені КМК «Вілет» проводилося підготовка до свята. В цій події брали участь майже всі жителі села  – від малого до великого, а також ми не залишились осторонь – смачні «Фанки з корицею», «Спартак» та «Золота нива» готували члени ГО «Рокаш». Усі газдині нашого села готували смачні страви з м’яса та пекли префайні «баники».

У Кам’яниці відбувся перший Сycle Quest

Сьогодні 13. 00 відбувся велозаїзд із квестом та вікториною … 

Початком стало реєстрування учасників біля КМК «Вілет» – були зареєстровані дві команди «Живчики» та «Біціглі». Кожна команда вибраним капітаном та власноруч розфарбованим прапором почала заїзд.  По дорозі їх чекала гра. Через гру діти дізнавалися нові факти про історію села, екологію лісів та їх забруднення. Огранізаторами велозаїзду була ГО «Щасливі двти» за підтримки Кам’яницької сільської ради  та ГО «Рокаш»

Кам’яниця – село, де хочеться жити!

3 квітня в рамках проведення місячника благострою відбулася весняна толока на місці майбутнього Кам’яницького стоунхенджу  . Пустир, який часто слугував звалищем для скидання сміття несвідомими мешканцями громади , поступово перетворюється на гарну галявину з перспективою трансформації в знакову місцину  та територію майбутньої  пам’ятки місцевого значення .

 Стародавня споруда  англійського стоунхенджу є не лише сонячним і місячним календарем, як гадали раніше, але є й точною моделлю Сонячної системи в поперечному розрізі. Хто знає, що побачать наші  нащадки  в Кам’яницькому стоунхенджі  ?

А поки що розчищаємо територію, висадили ялинки, туї, спірею,  поприбирали залишки сміття  та завершили акцію смачними «голубками» та бограчем.

Щиру подяку учням Кам’яницької школи – учасникам «Вільного простору», працівникам Кам’яницького лісництва, дитсадка «Капітошка», щебеневого заводу, сільської ради, КМК «Вілет», комунального господарства, ГО «Рокаш», Мегелі Л.І., Мегелі І.М., Хомин О.П.,  Благодійному фонду «Дім Милосердя», приватному підприємцю Лешанич В.І. та  депутатам сільської ради – висловила сільський голова Коваль-Мазюта Марія Юріївна.

21 березня – Міжнародний день лісів

21.03.2019

21 березня -міжнародний день лісів,який  покликаний продемонструвати важливість лісів для підтримки і захисту людської цивілізації. Тема Міжнародного дня лісів 2019 року – «Вчися любити ліс», має на меті привернути увагу до важливості виховання дітей і молоді в питаннях охорони дерев і лісів.

Кам’яницьким лісництвом  сьогодні організовано  посадку молодих саджанців . Участь в посадкі приймали Кам’яницька ЗОШ, Кам’яницький ДНЗ «Капітошка» (ясла-садок), виконком Кам’яницької сільської ради та ГО «Рокаш».

У понеділок, 11 березня, в Кам’яницькій територіальній громаді розпочався місячник озеленення, прибирання та благоустрою, який триватиме впродовж місяця

11.03.2019

У понеділок, 11 березня, в Кам’яницькій територіальній громаді розпочався місячник озеленення, прибирання та благоустрою,  в якому  беруть участь активні мешканці села, установи які знаходяться на території та ГО «Рокаш», який триватиме впродовж місяця.

Цей захід проводиться на виконання Розпорядження сільського голови Кам’яницької сільської ради №20 «Про проведення на території Кам’яницької сільської ради місячника з благоустрою та Дня довкілля» від 11 березня 2019 року з метою покращення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів Кам’яниця та Гута, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об’єктів, упорядкування придорожніх канав, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення. Кожен громадянин має змогу стати корисним для довкілля та прищепити в суспільній свідомості підтримувати чистоту шляхом організації невеличких екологічних акцій.

До прикладу – прибрати територію чи висадити зелені насадження (квіти, кущі та дерева) у власному дворику, на вулиці, біля  дитячого майданчика тощо. Таким чином, донести усім мешканцям – від маленького до великого, як важливо підтримувати чистоту та проводити озеленення територій.

20 квітня відбудеться загально-сільська толока. Виконком Кам’яницької сільської ради закликає підприємства, установи, організації, мешканців громади активно долучатися до загально-сільської толоки шляхом очищення від сміття прибудинкових територій, територій загального користування, проведення упорядкування та благоустрою потічка і берега річки Уж, стічних канав, джерел  водопостачання, здійснення висадки нових зелених насаджень, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

Роботи ідуть повним ходом.

Добудова вбиральні Кам`яницької ЗОШ

У 2016 році  між «Bayerische Ostgeseiischaft e. V.» (далі BOG), «Edlingerplatz 4, 81543 Munich» представлена Iris Truebswetter , та Громадською Організацією “Рокаш” була підписана угода та втілений проект  “Покращення умов навчання та перспектив на майбутнє для 160 дітей шляхом побудови вбиралень для учнів Кам’яницької школи”