Невицький замок

Початок історії Невицького замку датують ХІІ століттям, історичні факти свідчать, що вперше в документах Невицький замок згадується як королівський в 1274 році.

У березні 1241 року монголо-татари, що увірвалися в Угорщину через Верецький перевал, можливо, зруйнували і Невицький замок. Незабаром укріплення знову відновили.

У 1248  році в одному з тогочасних джерел вже згадується „Новий замок Унг”. В 1322 році вперше на сторінках історичних документів(грамота Карла Роберта) згадується сучасна назва твердині – Невицьке (Neuichke). В 1644 році Дьордь І Ракоці, здобувши замок, вигнав звідти Другетів, наказавши зруйнувати мури замку.

Коли у 1691 році Ужанські володіння Другетів перейшли до рук графа Мікловша Берчені, він не став відбудовувати Невицький замок, надавши перевагу Ужгородській фортеці. У 1711 році замок відійшов до володінь держави, від могутнього укріплення залишились тільки руїни. До 1879 року пам’ятка стояла забута і занедбана.

У 1902 році було дозволено відновити центральну замкову вежу. Але під час Першої світової війни замок знову занепав і зруйнувався.