Символіка

Герб села Кам’яниця виконано на класичному щиті XV-XVII ст. в осучасненому (ретро) стилі, на якому розміщені чотири зображувальні елементи. У верхній частині селянин (будівельник) з возом, що навантажений камінням, та тягова сила – воли.

Суцільне поле щита перетинає готичного характеру (рукописні мініатюри) стрічка з написом кирилицею: « Кам’яниця». Нижче під стрічкою, вкомпоновані зображення червоноперих риб (форель) і рака. У сиву давнину швидкоплинний потік, що поділяє село на два боки, вражав повноводністю, чистотою і бурхливістю.

Поряд (справа) відтворено знаряддя праці селян, які впродовж століть обслуговували життєдіяльність старовинної фортеці «Невицький замок».

Сукупність образів художнього задуму герба с. Кам’яниця відповідає усім критеріям вимог геральдичної науки.

Прапор села Кам’яниця несе в собі філософський біблійно-релігійний зміст. А саме: поле прапора поділене на 4 частини, в центрі зображено старовізантійський класичний хрест, що символізує віросповідність слов’янами християнства.

У лівому верхньому полі розміщено у колі графічне зображення сучасного виду фортеці «Невицький замок», що постає, як основне джерело глибокої історичної пам’яті про пращурів та пам’ятки  архітектури.

По всьому периметру полотнище обведене церковним орнаментом, виконаним у стилі раннього бароко, що створює загальну естетичність візуального сприйняття, як єдиного художнього образу герба і прапора. Полотнище гармонійно насичине зеленим, жовтим, синім, темно рожевим кольорами.

Г І М Н     С Е Л А     К А М `Я Н И Ц І

1. Де Ужем долина

Поміж гори в’ється –

Кам’яниця рідна

Потічком сміється.

Приспів:

Кам’яниця , Кам’яниця,

Пісне колискова,

Вода чиста із криниці,

Материнська мова.

Гей, мій рідний краю,

Кам’яниця мила,

Щиро я тебе кохаю

В серці ти єдина

2.Стародавній замок

Гордо височіє,

Гори, мов легенди,

З буками стрункими.

3. Тут найкращі люди

На цілому світі,

Тут ми народились,

Тут ми будем жити!