ВП “Кам`яницький кар`єр”

ВП “Кам’яницький кар’єр” є гірничодобувне підприємство по видобутку і  переробці андезитів на щебінь для залізничної колії та бутовий камінь. Досягнута потужність підприємства складає 730.0 тис м³ щебеню і 30.0 тис м³  каменя бутового, або добування 580,0 тис м³ андезитів в щільному стані.

 Сировиною базою Кам’яницького кар’єроуправління є Кам’яницьке родовище андезитів, яке розташоване в Ужгородському районі. Закарпатської області, в 12-ти кілометрах на північний схід від м. Ужгород і 0.5 км на північ від залізничної станції Кам’яниця. Південніше родовища на відстані 1 км розташований автомобільний шлях Львів – Ужгород – Чоп.

Із залізничною станцією Кам’яниця кар’єроуправління має під’їзну колію на  обладнану площадку для розвантаження вагонів з вибуховими матеріалами.   Ближніми до родовища населеними пунктами є с. Кам’яниця в 800м до південного заходу, с. Ворочево в 3-х км до південного сходу. ВП”Кам’яницький кар’єр” є підприємством Філії “Центр Управління промисловістю” ПАТ”Українська залізниця”. Його адреса с. Кам’яниця  Ужгородського району, Закарпатської області, вул. Ужанська 135.  Кам’яницьке родовище андезитів розроблялось вручну кустарним методом з 1880 року. З 1905 року розробка стала вестися з застосуванням буро – підривних  робіт. В 1932 році МШС Чехословацької республіки на базі родовища був  збудований невеликий камене-дробильний завод, потужністю 10000 м³  щебеню на рік із застосуванням малоефективних механізмів.

В післявоєнний час завод неодноразово реконструювався і розширювався по  проектам інституту «Гіпротранспуть», остання реконструкція проводилась в 1972 році, при якій малоефективний залізничний транспорт вузької колії з однотонними вагонетками на добувних роботах було замінено на автомобільний.

Кам’яницьке кар’єроуправління має необхідні земельний та гірничий відводи і  ліцензію на право користування надрами.